Вибираємо утеплювач для спецодягу

Вибираємо утеплювач для спецодягу
13.04.2020 00:32:31
0
1294

Вибираємо утеплювач для спецодягу

Здатність спецодягу зберігати тепло багато в чому визначається властивостями утеплювача, використаного у його виготовленні, та особливо його щільністю. Цей показник сильно варіюється - сучасний ринок пропонує утеплювачі щільністю 50, 100, 150, 200 і навіть 300 г/м2, що дає можливість виробляти одяг, який ідеально підходить для тих чи інших цілей. Нижче у статті ми із прикладами розповімо про те, який утеплювач для спецодягу варто обрати в залежності від умов праці та температурного режиму, за яких вироби будуть експлуатуватися.

Почнемо з добре відомого всім синтепону. Цей матеріал добре зберігає тепло і має низьку вартість, що робить його безумовним лідером у сфері робочого спецодягу. На його прикладі розглянемо основні чотири види виробів:

­Утеплений жилет. Якщо Ви плануєте носити утеплений жилет взимку в офісному приміщенні, достатньо буде щільності 100 г/м2, це дозволить жилету залишатися тонким і легким, але в той же час надійно захистить від протягів з нещільно закритих вікон та зігріє в умовах недостатнього опалення. Якщо ж опалення в офісі не передбачено, доречним доповненням до синтепону буде підкладка з флісу. Однак у складському приміщенні, де є вихід одразу на вулицю, цього буде мало – оптимальна щільність утеплювача для таких умов – 200 г/м2.

Утеплена куртка. Так само, як і у випадку жилета, у складському приміщенні підійде щільність 200 г/м2, а при роботі просто неба (при температурі до -10°С) достатнім запобіжним заходом від переохолодження буде згадана вище флісова підкладка. У тих випадках, коли тривале перебування у суворих погодних умовах за низьких температур неминуче (наприклад, у горах, на кораблях, бурових платформах тощо), ми рекомендуємо вибрати синтепон щільністю 300 г/м2 для спинки та полочок виробу. При цьому в рукавах і каптурі, як і раніше, варто використовувати щільність 200 г/м2, аби не обмежувати рухів.

Утеплені брюки та напівкомбінезон. Традиційним вибором для цих виробів є щільність утеплювача 100 г/м2, оскільки це забезпечує відповідну зручність при носінні та особливо під час активної фізичної діяльності. Однак в умовах, наведених у прикладі вище, коли тепло виявляється важливішим за комфорт, доречніше буде використати щільність 200 г/м2. Важливо уточнити, що в брюках та напівкомбінезонах в якості підкладки майже ніколи не використовується фліс. На відміну від тканини підкладки, фліс пухнастий і створює певні незручності в момент, коли Ви надягаєте виріб. Також фліс має значно більшу товщину, ніж тканина підкладки, що в свою чергу зменшує вільний простір всередині брюк та негативно позначається на свободі рухів.

Окрім синтепону, існує безліч інших утеплювачів, які відрізняються товщиною, складом, типом з'єднання волокон, а також ціною. Нижче ми наведемо список основних утеплювачів одягу та коротко розповімо про їхні переваги і недоліки.

Синтепух: легкий та м'який утеплювач, чудово зберігає тепло. Не вбирає в себе запахи. Майже не вбирає вологу. Екологічно чистий та гіпоалергенний. Довговічний, не втрачає об'єм та форму. Недолік: висока ціна.

Ватин: недорогий, міцний та довговічний матеріал, добре зберігає тепло та пропускає повітря. Екологічний. Існує безліч різних складів ватину (вовняний, напіввовняний, бавовняний, з поліефірних волокон та ін.). Недоліки: відносно важкий, легко намокає.

Слімтекс: один із найтонших утеплювачів, добре зберігає тепло за низьких температур. Не вбирає вологу. Гіпоалергенний. Довговічний, не деформується в процесі носіння. Ідеальний для спортивного та дизайнерського утепленого одягу. Недолік: висока ціна.

Тінсулейт: тонкий, легкий та еластичний матеріал, вважається найтеплішим зі штучних утеплювачів, зберігає тепло при -30оС. Не вбирає вологу. Гіпоалергенний. Добре пропускає повітря, дозволяючи шкірі дихати. Відрізняється підвищеною зносостійкістю та невибагливістю у догляді. Ідеально підходить для виготовлення спортивного одягу. Недолік: висока ціна.

Холлофайбер: надійний та довговічний утеплювач, зберігає тепло в мороз до -25оС, має високі показники вологостійкості та повітропроникності. Гіпоалергенний. Об'ємний за рахунок особливої будови волокон, легко відновлює форму. Добре підходить для спортивного одягу, але найчастіше використовується в текстильній промисловості в якості наповнювача для ковдр та подушок. Недолік: висока ціна.

У підсумку скажемо, що сучасні технології подарували світу безліч штучних утеплювачів, які не поступаються в якості натуральним. Серед них обов'язково знайдеться той, що підійде саме Вам. Вибирайте, дзвоніть і замовляйте утеплений спецодяг від компанії «Еліт Стиль»!

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!